otopark bariyeri

Yerden Çıkan Bariyer

Bazı yüksek güvenlikli binaların dışında, ne adlandırıldığını bilmeseniz bile, büyük olasılıkla yerden çıkan bariyer leri görmüşsünüzdür. Bunlar, sürücülerin bir binaya yaklaşmasını önlemek için tasarlanmış metal ve diğer ağır hizmet bileşiklerinden yapılmış küçük direklerdir. Onları genellikle hükümet binalarının dışında görürsünüz, cadde ile bina arasındaki kaldırımı sıralarlar.

Birçoğunun üst kısmında reflektörler vardır, bu da geceleri fark edilmelerini kolaylaştırır. Bu yüksek güvenlikli direklerin bu kadar iyi çalışmasını sağlayan nedir ?

Yerden Çıkan Bariyer Özellikleri

Yüksek güvenlikli direklerin tüm noktası, yürüyerek ya da çok özel araçlardaki insanların bir binaya yaklaşmamalarını sağlamaktır. Bununla birlikte, daha büyük araçların yanlarına yaklaşmasını da önlerler. Bu nedenle bu yüksek güvenlikli direkleri kritik bir amaca hizmet eden yerlerin önünde görüyorsunuz. Bunlar, daha önce adı geçen hükümet binalarının üstünde, hastanelerin, okulların ve hatta bankaların önünde görünürler.

Birinin bu binalardan birinin önüne girmesi (hatta yanlışlıkla) olasılığı varsa, sınır elemanları oraya yerleştirilir. Bu aracı tam anlamıyla raylarında durduruyorlar. Ayrıca, patlayıcı yüklü araçlar herhangi bir büyük hasara neden olacak binaya yeterince yaklaşamadıkları için terörü de önlüyorlar.

yerden çıkan bariyer
baba bariyer, yerden çıkan bariyer, mantar bariyer

Yerden Çıkan Bariyer Büyüklükleri

Bir dahaki sefere yüksek güvenlikli direk aramaya başladığınızda, muhtemelen birkaç farklı tip olduğunu fark edeceksiniz. Bazıları 36 inç yüksekliğinde, diğerleri 52 inç kadar yüksek olabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu direklerin üstünde kendilerine dikkat çağıran şeritler var. Bununla birlikte, birçok insan onları düşünmeden bile her gün geçip gidiyor.

Direk, taşıtları durdurduklarından emin olmak için ağır malzemelerle üretilir, bittiğinde parçalanmaz. Bu biraz, ve birçok yerli terörist durumu önleyecek.

Bazıları bir dizi özel kalıp ile yerine dökülen betondan yapılırken, diğerleri başka bir yere dökülür ve monte edilir. Diğerleri çelikten veya herhangi bir dayanıklı metalden oluşur. Daha da iyisi, bazıları her iki malzemeden yapılır. Bütün mesele, genel darbe direncidir.

Kıvrık Mantar Bariyer

Siyah veya koyu gri renktedir ve düz üstleri vardır. Ayrıca her birinin üstünde sarı bir şerit vardır ve çok tehditkar bir görünüm sunarlar. Bu direkler yaklaşık 1.800 KJ'lik bir darbeye dayanabilir ve en fazla koruma gerektiren binalar için tasarlanmıştır.

Bunlar çok ağır bir malzemeden yapılmıştır (ki burada vermeyeceğiz, insanlar yanlış fikre kapılmayacaklar) ve yukarıda açıkladığımız gibi biraz güç kaldırabilirler. Piyasadaki en zorlu direklere ve potansiyel sorunları kesinlikle önleyecek bazılarına ihtiyacınız varsa, bunlar sizin için olanlardır.

Kıvılcım Statik Mantar Bariyer

Bu yüksek güvenlikli direkler dıştan metalden yapılmıştır ve herhangi bir teröristin bir şey çekmeye çalışmadan önce iki kez düşünmesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, aslında oldukça korkutucu görünmek için tasarlanmıştır. Onlar hala insanların yürüyerek yaklaşmasını engellemeden binanızın ihtiyacı olan tüm gerekli korumayı sağlar.

Bu yüksek güvenlikli direklerin genel etki derecesi PAS 68'dir.Bu, iyi bir koruma seviyesi sağlamak için yeterlidir. Ayrıca, bunların üst kısmında yansıtıcı çizgiler olmadığını unutmayın. Bunun nedeni parlak metal dış yüzeylere sahip olmaları ve oldukça görünür olmalarıdır.

Direnç Mantar Bariyer

Son olarak, direnç direkleri vardır. Bunlar sunduğumuz üçüncü tür. Diğerlerinden çok daha az sağlamdırlar, ancak yine de arabaları uzak tutarlar. Bu sınır elemanları sarı yansıtıcı şeritlerle siyahtır. Temelleri diğerleri kadar derin değildir, bu da kurulumlarını ve bakımlarını kolaylaştırır.

Göz korkutucu görünümlü bir güvenlik gerektiren bir binaya sahip olduğunuzda, ancak diğerlerinden çok daha az bir hedef olduğunda, bunlar ihtiyaç duyanlardır. Saatte 64 km hızla giden bir aracın yapınıza yaklaşmasını engelleyebilirler.

Gördüğünüz gibi, birçok yüksek güvenlikli direk vardır. Bu direklerin hepsi, genellikle hükümet binaları ve okullar gibi potansiyel terörist tehditler içerenlerin etrafında görseniz de, arabaların herhangi bir tipteki binalara yaklaşmasını önlemek için tasarlanmıştır. Gerçekten biraz tehditkar bir görünüm sergilerler. Fiyatları hemen sorun...

yerden çıkan bariyer

Plaka Tanıma

Sistemleri

Otopark giriş ve çıkışlarında kamera ile plaka okuma sistemi

Geçiş Kontrol

Sistemleri

Elektrikli Zincir Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Kişisel Otopark Bariyeri, Motorlu Kayar Kapı, Kumandalı Otopark Girişi Sistemleri

Otopark Bariyeri

ARDOX EKO, PRO, ÇİT Bariyer modelleri ile Yerli, Hızlı ve Endüstriyel kollu bariyerimizi keşfedin.