otopark bariyeri

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemleri son on yılda kullanım oranı hayli artan bir geçiş kontrol sistemidir. Plaka tanıma sistemleri araçların plakalarını görüntü işleme teknolojileriyle ve yazılımla birleştirerek geçişe izin vermek ya da engellemek prensibiyle çalışır. Video tabanlı yüksek çözünürlüklü bir plaka tanıma teknolojisidir. Plakaları okuyup tanımlayabilir, sisteme kaydedebilir ya da sistemden silebilirsiniz.

Plaka tanıma sisteminin faydaları oldukça çoktur. Pek çok farklı amaçta kullanılabilir. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Araç giriş-çıkış işlemleri için yetkilendirme, plaka tanıma sistemi emniyet güçlerine yardım etmek için kayıp-çalıntı araçların bulunmasında yardımcı olmak, plaka tespit etme ile güvenlik ve trafik uygulamaları gibi amaçlarla kullanılabilir.

Ayrıca plaka tanıma sistemlerini şöyle sınıflandırabiliriz:

Otopark Plaka Tanıma Sistemleri
Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi
Mobil Plaka Tanıma Sistemi
Otoyol Plaka Tanıma Sistemi
Plaka Okuma Sistemi Maliyeti

Otopark plaka tanıma sistemi fiyat, site girişi plaka okuma sistemi fiyatları, plaka okuma sistemi maliyeti, plaka tanıma sistemi fiyat, site girişi plaka okuma sistemi fiyatları hakkında deneyimli kadromuzdan fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Otopark Plaka Okuma Sistemi

Otoparklardaki yaşanan park sorunları ve bariyer kontrolü ile harcanan gereksiz iş gücü, plaka okuma sistemleri ile plakaları tanıyan ve yalnızca izin verilmiş plakaların geçişine izin veren sistemler oldukça ergonomik olarak tercih sebebi olmaktadır. Plaka tanıma sistemi ile otopark kullanıcıları bariyer kumandası taşıma, kart okutma gibi zahmetlerden kurtulmuş olur giriş çıkışlarda bekleme süreleri minimuma inmiş olur. Plaka tanıma sistemi ile müşterilerimizi memnun etmek görevimizdir.
Ücretli Otopark Plaka Okuma Sistemi

Otopark tanıma sistemi tarafından okunarak giriş çıkış saatleri kaydedilir. Böylece olası güvenlik zafiyet durumlarında sistemden çekilerek raporlanabilir. Ücretli otopark plaka tanıma sistemi ile girişte bilet kesilir, giriş saati sisteme kaydedilir. Çıkış saatinde belirtilen tarife ile ücretlendirme sağlanır. Ödeme alınır ve araç çıkışı sağlanır. Sistemlerde fiş ve bilet makinelerine entegre edilebilir.
Mobil Plaka Tanıma Sistemi

Yol üzerindeki araçların plakalarını tarayarak yakalamak için; hacizli veya aranan araçların plakasını tespit etmekte kullanılır, ayrıca sesli ve görsel olarak alarm verir. Bugünlerde kullanım oranı oldukça artan bu sistemler yüksek yakalama performansı ile gelişmiş raporlama özelliği ile tercih sebebidir.
Otoyol Plaka Tanıma Sistemi

Genelde MOBESE projelerinde kullanılan Otoyol Plaka Tanıma Sistemi otoyol şeritlerine konulan kameralarla plaka tanımlaması yapmaktadır. Şehre giren çıkan araç sayısı ve yoğunluğun ölçülebildiği otoyol plaka tanıma sisteminde istenilen tarih ve zamana göre detaylı ve fotoğraflı raporlar alınabilmektedir.

Çalıntı ve aranan araçların sorgulanması, istenilen noktalarda trafik yoğunluğunun tespit edilmesi, trafik düzenlemeleri, istenilen tarih ve saatte detaylı raporlama araçların o anki fotoğraflarıyla birlikte görüntülenebilmektedir.

Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları

Plaka tespit etme ile giriş kartları ve bariyer kumandası kullanma gerekliliği ortadan kalkar. Bariyer açma işlemi otomatik olarak yapıldığı için giriş-çıkışlardaki bekleme süresi azalır. Bu da giriş-çıkışlardaki yoğunluğu dolayısıyla trafik yoğunluğunu azaltır.
İçeri alınan misafir ya da yabancı araçların tespiti daha kolay olur, istenilen tarihte ve saatte araçların fotoğraflarıyla birlikte detaylı raporu görebilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemleri Kullanım Alanları

Otoparklar, otoyol kontrol noktaları, şehirlerin giriş-çıkış noktaları, sınır kapıları, siteler, nizamiyeler, depolar ve antrepolar, üniversiteler, hastaneler, oteller, fabrikalar, sanayi tesisleri, otogar, terminal ve havaalanları, okullar, alışveriş merkezleri, kontrollü araç geçişinin ihtiyaç duyulduğu yerlerde kullanılmaktadır.

Ardox geçiş kontrol sistemleri plaka tanıma sistemi ile 7 gün 24 saat kesintisiz çalışarak bütün araç giriş-çıkışlarını veri tabanında kayıt altında tutabilirsiniz. Yüksek Çözünürlüklü Video Görüntüleri. Ardox Geçiş Kontrol Sistemleri kullandığı yüksek çözünürlüklü kaliteli kameralar ile işlenen görüntüleri odak kaybı yaşamadan yüksek kalite ile fotoğraf veya video şeklinde alır. Bu sayede alınan görüntüye yakınlaşıldığında dahi odak bozulmaz, görüntü hala temiz ve anlaşılır olarak kalır. Kolay Entegrasyon

Avantajları

Sisteminize ek olarak herhangi donanımsal değişikliğe gerek duyulmaksızın entegre edilebilir. Ekstra maliyet gerektirmeksizin yüksek fayda elde edilir. Ardox ailesi olarak diğer çözümlerimize göz atmak için ardoxbariyer.com göz atabilirsiniz.
Ardox Geçiş Kontrol Sistemleri hakkında diğer ürünlere göz atmak için web sitemizi inceleyebilir, gerçekleştirdiğimiz projelere göz atabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ürün veya hizmet hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bize eposta atabilir, bizi arayabilirsiniz.

Plaka Tanıma

Sistemleri

Otopark giriş ve çıkışlarında kamera ile plaka okuma sistemi

Geçiş Kontrol

Sistemleri

Elektrikli Zincir Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Kişisel Otopark Bariyeri, Motorlu Kayar Kapı, Kumandalı Otopark Girişi Sistemleri

Otopark Bariyeri

ARDOX EKO, PRO, ÇİT Bariyer modelleri ile Yerli, Hızlı ve Endüstriyel kollu bariyerimizi keşfedin.