otopark bariyeri

Plaka Tanıma Sistemi Çalışma Prensibi

Plaka tanıma, yakalanan plaka görüntülerinin bir metin girişine alfa sayısal bir dönüşümü sağlayabilen bir dizi algoritma tarafından işlenerek fotoğrafik video veya plaka görüntülerinin yakalanmasını içerir.

Şeritler, bir aracı barındıran alanı ifade eder. Tıpkı bir sokak veya otoyoldaki bir şerit gibi, bir şerit de 1 araç için tam boyuttadır. Aynı tanım Plaka Tanıma için de geçerlidir. Bu yol, aracın kameranın görüş alanını içine alır ve plakalar yakalanır. Genellikle şerit başına bir kamera kullanılır. Yine de, yeni HD ve megapiksel kameralar, 1 kameranın büyük çözünürlükleri göz önüne alındığında birden fazla şeridi desteklemesine izin veriyor.

Algoritma Teknolojisi

Belki de herhangi bir Plaka Tanıma sisteminin temel bağımlılığı algoritmalarının etkinliğidir. Algoritmalar oldukça titizdir ve genellikle bu tür karmaşıklıkları telafi etmek için yüz binlerce satırlık yazılım kodu gerektirir. Büyük matematiksel modeller oluşturulur ve çoklu senaryoları hesaba katmak için süper bilgisayar sistemleri kullanılarak bilgisayar modellemesi yapılabilir. Bir bütün olarak, Plaka Tanıma sisteminin başarılı olabilmesi için altı ana algoritmadan oluşan bir dizi gereklidir.

Plaka Tanıma

Sistemleri

Otopark giriş ve çıkışlarında kamera ile plaka okuma sistemi

Geçiş Kontrol

Sistemleri

Elektrikli Zincir Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Kişisel Otopark Bariyeri, Motorlu Kayar Kapı, Kumandalı Otopark Girişi Sistemleri

Otopark Bariyeri

ARDOX EKO, PRO, ÇİT Bariyer modelleri ile Yerli, Hızlı ve Endüstriyel kollu bariyerimizi keşfedin.