otopark bariyeri

AVM Plaka Tanıma Sistemi

Ardox plaka tanıma sistemi ile, otoparka giren araçların 10 yıllık görüntü kayıtları tutulur ve istendiğinde tarih - saat bazında raporlanabilir. (10 yıl boyunca günde 2000 araçlı 500 GB HDD Veri ve Resim Kaydı) Ardox plaka tanıma sistemi, park yerinize girmek istemediğiniz araçlar için sesli ve görsel alarmlar üretir. Alışveriş merkezlerinin veya iş merkezi girişlerine kurulacak kameralar ile araç girişlerinde direkt olarak ekrandan canlı izlenebileceği gibi, ayrıca giren çıkan araçların listeside tutulur. Belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yazılım çalışmaktadır. Sadece 1 adet plaka tanıma kamerası ve yazılımı, sistemin kurulacağı ve sistem gereksinimlerini sağlayacak bilgisayar sistem kurmak için yeterlidir.

Otomatik Plaka Tanıma Sistemi

Çeşitli raporlar, sorgular ve analizler sağlar. Yasaklanmış bir araç sistemden geçtiğinde, operatör otomatik olarak operatörü görüntüler ve uyarır. Araç sisteme kaydedildiğinde, geçiş noktasına yaklaşıldığında bariyer otomatik olarak açılır. Gerekirse bariyer ve benzeri erişim kontrol sistemleriyle entegredir. Sistem kamerasından geçen araç bilgileri kaydedilir. Giriş kartları, araç etiketleri, uzaktan kumanda vb. kullanım ihtiyacını ortadan kaldırır.

İşte Türk Kızılay binasına yapmış olduğumuz ürün görselleri

Plaka Tanıma Sistemi Malzemeleri

  • 1 adet plaka tanıma kamerası
  • 1 adet plaka tanıma yazılımı
  • 1 adet kamera yerleştirilecek teleskopik kamera direği
  • Ardox PRO Kollu Bariyer (Opsiyonel)
  • Motorlu Kayar Kapı (Opsiyonel)
  • Sistem bilgisayarı (Benchmark tarafımıza gönderilmesi zorunludur.)
  • I/O Cihaz
  • Kablolama

Plaka Okuma Sistemi Fiyatları

Üstte belirtmiş olduğumuz malzemelerin bazıları yurtdışından geldiği için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ama sizlerin fikir sahibi olması açısından ortalama bir fiyat belirtmek isteriz. İlk önce kollu bariyer fiyatlarından başlayalım. Giriş yerinin genişliğine göre 2 ila 7 metre arası kol boyu bariyerlerin başlangıç fiyatları 5.299 TL. Kol boyu 4 metreden sonra arttıkça fiyatta artmaktadır. Kamera ve plaka tanıma yazılımı fiyatları da sistemin kaç adet kameradan kurulacağına göre değişmektedir. Kamera sayısı arttıkça yazılım sayısı da artacağından fiyatlar da yükselmektedir. Tek kameralık bir yerden örnek verecek olursak 6.250 TL başlangıç fiyatlarıdır. Ortalama I/O cihazının fiyatı da 350 - 400 TL arasındadır. Kamera direği de fiyatı çok yüksek değil. 250 - 300 tl arası teleskopik kamera direğini her yerden bulabilirsiniz. Kablolama ve işçilik ücretleri yerin durumuna ve lokasyona göre değişmektedir. Toplam fiyat için satış temsilcisi ile görüşüp fikir sahibi olabilir. Başka firmalardan da fiyat teklifi alıp ortalama bir tutar aklınızda belirleyebilirsiniz.

plaka okuma sistemi

Plaka Tanıma

Sistemleri

Otopark giriş ve çıkışlarında kamera ile plaka okuma sistemi

Geçiş Kontrol

Sistemleri

Elektrikli Zincir Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Kişisel Otopark Bariyeri, Motorlu Kayar Kapı, Kumandalı Otopark Girişi Sistemleri

Otopark Bariyeri

ARDOX EKO, PRO, ÇİT Bariyer modelleri ile Yerli, Hızlı ve Endüstriyel kollu bariyerimizi keşfedin.