otopark bariyeri

Antalya Plaka Tanıma Sistemi

Antalya Plaka Tanıma Sistemi ve diğer geçiş kontrol sistemleri son on yılda kullanım oranı hayli artan bir geçiş kontrol sistemidir. Plaka tanıma sistemleri araçların plakalarını görüntü işleme teknolojileriyle ve yazılımla birleştirerek geçişe izin vermek ya da engellemek prensibiyle çalışır. Video tabanlı yüksek çözünürlüklü bir plaka tanıma teknolojisidir. Plakaları okuyup tanımlayabilir, sisteme kaydedebilir ya da sistemden silebilirsiniz.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi Kullanım Alanları

Plaka tanıma sisteminin faydaları oldukça çoktur. Pek çok farklı amaçta kullanılabilir. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Araç giriş-çıkış işlemleri için yetkilendirme , plaka tanıma sistemi, emniyet güçlerine yardım etmek için kayıp-çalıntı araçların bulunmasında yardımcı, plaka tespit etme ile güvenlik ve trafik uygulamaları ayrıca plaka tanıma sistemlerini şöyle sınıflandırabiliriz:

-Otopark Plaka Tanıma Sistemleri

-Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi

-Mobil Plaka Tanıma Sistemi

-Otoyol Plaka Tanıma Sistemi

Antalya Plaka Tanıma Sistemi Maliyeti

Otopark plaka tanıma sistemi fiyat, site girişi plaka okuma sistemi fiyatları, plaka okuma sistemi maliyeti, plaka tanıma sistemi fiyat, site girişi plaka okuma sistemi fiyatları hakkında deneyimli kadromuzdan fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Plaka tanıma programının verimli şekilde çalışabilmesi için bazı önemli faktörler vardır, bu faktörler sağlandıktan sonra, plaka okuma oranı %98’lere kadar çıkabilmektedir.Kullanılan kameranın kalitesi, Lens kalitesi, Işıklandırma, Plakanın görünürlüğü, Yazılımın işleme yeteneği.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi Kameraları

Plakaları okumanın en kolay yolu, herhangi bir özel yazılım veya donanım olmaksızın, plakalar yakınlaştırmak ve okumak için yeterli çözünürlüğe sahip IP güvenlik kamerası kullanmaktır. Plaka tanımlama yapabilmek için, bir kamera yeterli sayıda PFF değerine ve düzgün bir yatay görüş alanına sahip olmalıdır. 40 veya üstü bir PFF genellikle iyi bir seviye olarak kabul edilir, ancak bu sayı genellikle keyfi ve birkaç faktöre bağlıdır. Hata payı olmadan netlik ve kalite elde etmek istiyorsanız 50-60 PFF önerilir. Genel olarak, plakaları okumak için gereken minimum çözünürlük 1080p’dir. Net bir görüntü elde etmek için 720p veya altı yeterli değildir. 1440p veya 4K UHD gibi daha yüksek çözünürlükler daha iyi bir seçenek olacak, netlikte büyük bir kayıp olmadan genişletilebilecek daha büyük ve daha net görüntüler sağlayacaktır.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek başına yüksek çözünürlük, plakaların düzgün bir şekilde yakalanması için yeterli değildir. Güvenlik kameraları, stratejik olarak uygun açılara yerleştirilmeli ve plaka numaralarını net bir şekilde yakalamak için profesyonel bir şekilde monte edilmelidir. Çok yüksek bir açıyla yerleştirilen kamera plakayı göremez. Kamera çok uzağa yerleştirilirse, düzgün bir şekilde yakınlaştırıla yapamaz. Plaka tanıma için dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, kameranın yakaladığı görüntünün genişliğini belirleyen yatay görüş alanıdır. Örneğin, aracın geçiş noktasından 40 metre uzağa yerleştirilmiş bir 6mm lens kullanmak, size 7.5 metrelik bir yatay görüş açısı verecektir.Plaka tanıma sistemleri kurulumu için aydınlatma da önemlidir, çünkü plakaların geceleri, flaş ve parlama önleyici önlemler olmadan okunması zordur. Kontrast veya zayıf aydınlatma kaybını telafi etmek için çözünürlükte hafif bir artış gerekebilir. Farlar kayda değer bir parıltıya neden olabileceğinden, farları kameranın gözünü kamaştıracak şekilde, aracın ön tarafına kıyasla arka plakaları yakalamak için kamera yerleştirmek genellikle daha kolaydır

Otopark Plaka Okuma Sistemi

Otoparklardaki yaşanan park sorunları ve bariyer kontrolü ile harcanan gereksiz iş gücü, plaka okuma sistemleri ile plakaları tanıyan ve yalnızca izin verilmiş plakaların geçişine izin veren sistemler oldukça ergonomik olarak tercih sebebi olmaktadır. Plaka okuma sistemi c ile birlikte otopark kullanıcıları bariyer kumandası taşıma, kart okutma gibi zahmetlerden kurtulmuş olur giriş çıkışlarda bekleme süreleri minimuma inmiş olur. Plaka okuma sistemi ile müşterilerimizi memnun etmek görevimizdir.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi ve Otopark Geçiş Sistemi

Otopark tanıma sistem tarafından okunarak giriş çıkış saatleri kaydedilir. Böylece olası güvenlik zafiyet durumlarında sistemden çekilerek raporlanabilir. Ücretli otopark plaka okuma sistemi ile girişte bilet kesilir, giriş saati sisteme kaydedilir. Çıkış saatinde belirtilen tarife ile ücretlendirme sağlanır. Ödeme alınır ve araç çıkışı sağlanır. Sistemlerde fiş ve bilet makinelerine entegre edilebilir.

Mobil Antalya Plaka Tanıma Sistemi

Yol üzerindeki araçların plakalarını tarayarak yakalamak için; hacizli veya aranan araçların plakasını tespit etmekte kullanılır ayrıca sesli ve görsel olarak alarm verir. Bugünlerde kullanım oranı oldukça artan bu sistemler yüksek yakalama performansı ile birlikte gelişmiş raporlama özelliği ile tercih sebebidir.

Otoyol Antalya Plaka Tanıma Sistemi

Genelde MOBESE Kamerası projelerinde kullanılan bu Otoyol Plaka Okuma Sistemi otoyol şeritlerine konulan kameralarla plaka tanımlaması yapmaktadır. Şehre giren çıkan araç sayısı ve yoğunluğun ölçülebildiği otoyol plaka tanıma sisteminde istenilen tarih ve zamana göre detaylı ve fotoğraflı raporlar alınabilmektedir. Çalıntı ve aranan araçların sorgulanması, istenilen noktalarda trafik yoğunluğunun tespit edilmesi, trafik düzenlemeleri, istenilen tarih ve saatte detaylı raporlama araçların o anki fotoğraflarıyla birlikte görüntülenebilmektedir.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi nin Faydaları

Plaka tespit etme ile giriş kartları ve bariyer kumandası kullanma gerekliliği ortadan kalkar. Bariyer açma işlemi otomatik olarak yapıldığı için giriş-çıkışlardaki bekleme süresi azalır. Bu da giriş-çıkışlardaki yoğunluğu dolayısıyla trafik yoğunluğunu azaltır. İçeri alınan misafir ya da yabancı araçların tespiti daha kolay olur, istenilen tarihte ve saatte araçların fotoğraflarıyla birlikte detaylı raporu görebilirsiniz.

Antalya Plaka Tanıma Sistemi Kullanım Alanları

Otoparklar, otoyol kontrol noktaları, şehirlerin giriş-çıkış noktaları, sınır kapıları, siteler, nizamiyeler, depolar ve antrepolar, üniversiteler, hastaneler, oteller, fabrikalar, sanayi tesisleri, otogar, terminal ve hava alanları. Güvenlik sistemi alanındaki diğer çözümlerimiz için ardox.com.tr

*7/24 Kesintisiz Kayıt

*Yüksek Çözünürlüklü Video Görüntüleri

*Kolay Entegrasyon